Безсумнівно, безліч голосів в США виступлять проти такого рішення, називаючи Кім Чен Ина "чудовиськом". Але Трампу варто звернутися безпосередньо до нього, щоб спробувати покласти край кризою на півострові і сприяти перетворенню КНДР в більш мирну країну, вважає автор.
Спроба домогтися від Пхеньяна будь-яких поступок шляхом тиску - помилка з боку адміністрації Трампа, так як подібна поведінка лише сильніше зміцнює впевненість керівництва КНДР в тому, що йому потрібно розробити свої міжконтинентальні балістичні ракети якомога швидше. Доля Іраку та Лівії переконує Пхеньян в тому, що лише наявність ядерної зброї і засобів її доставки - достатня гарантія того, що країна не піддасться нападу з боку США, говориться в статті.
Політика США щодо північнокорейського режиму давно втратила гнучкості і стала неефективною, проте Трампу під силу знайти вихід з цього зовнішньополітичного тупика. Президенту США варто задуматися над можливістю угоди, яка могла б включати в себе договір про ненапад між країнами, організацію постійних інспекцій ядерних реакторів КНДР із залученням ООН, виведення значної частини американського контингенту з Південної Кореї і декларацію про намір створити єдиний і нейтральна держава на Корейському півострові , пише автор.
Поширена думка про те, що Північній Кореї не можна довіряти, так як Кім Чен Ин - непередбачуваний політик. Однак воно не має під собою достатніх підстав, адже до сих пір північнокорейський лідер діяв досить прагматично, підкреслює автор.
Щоб успішно вирішити кризу на Корейському півострові, США будуть потрібні серйозні зусилля по налагодженню контактів з керівництвом КНДР. За зразок подібних дій Трамп міг би взяти організацію візиту в США Микити Хрущова в 1959 році, коли тому влаштували справжнє турне по країні. Іншими словами, Трампу варто "розстелити червону доріжку" перед Кім Чен Ином, укладає National Interest.
|